4.6.11

Plotki z Wenecji

Od kilku dni wszystkie spojrzenia (oczywiście tych, którzy są zainteresowani sztuką nowoczesną) są zwrócone ku Wenecji i 54mu Biennale. Poważne portale, takie jak theartnewspaper.com czy artinfo.com, oprócz rzetelnych relacji z kolejnych pawilonów wiele miejsca poświęcają temu kto-co-jak-kiedy-za ile. Po krótkim wieczornym surfowaniu w internecie dowiedziałam się że:  
Do tej pory najważniejszym wydarzeniem towarzyskim Biennale było party (na tarasie Bauer Hotel, w czwartek wieczorem) wydane przez "carycę sztuki" Dashę Zhukową. Wokalista Maroon 5 Adam Levine, arystokratka Charlotte Casiraghi, projektant Riccardo Tisci, jet-setterka Margherita Missoni i najsłynniejsza wdowa XX wieku Cortney Lowe są na zdjęciach z imprezy. Na szczęście widnieją na nich też artyści.
    Przycumowany przy Giardini gigantyczny jacht Romana Abramovicha “Luna” został otoczony barierkami i jest strzeżony przez kilku uzbrojonych strażników dzień i noc. 
     Elton John, który pojawił się w Wenecji wraz ze swoim mężem i malutkim synkiem (sic!), spotkał sie ze swoim przyjacielem Victorem Pinchukiem (włascicielem kijewskiego Pinchuk Art Centre) i zakupił nie tak ciężką jakby to tytuł wskazywał rzeźbę Twenty-Seven Hundred And Eighty-Five Kilos Of Displacement Plus Metal Plate, 2011 wykonaną przez amerykanskiego artystę Rubena Ochoa. 
       Jeff Koons zjadł śniadanie na jachcie Anity Zabludowicz i wpisał się do księgi gości. Rysunek długopisem zapewne podniesie jej wartość wielokrotnie. Ciekawy Anita's Art Diary możecie zobaczyć tutaj.             Leonardo di Caprio też jest w Wenecji. Tym razem z nową narzeczoną, aktorką Blake Lively.
             Na zdjęciach: Marina Abramović i Paolo Canevari; jacht “Luna”; Ruben Ochoa, Twenty-Seven Hundred And Eighty-Five Kilos Of Displacement Plus Metal Plate, 2011; wpis Jeffa Koonsa.

                No comments:

                Post a Comment