19.10.11

POLISH! Contemporary Art from Poland

To tytuł wystawy, którą od jutra będzie można zobaczyć w Künstlerhaus Bethanien w Berlinie. Lista artystow jest imponująca: Michał Budny, Rafał Bujnowski, Hubert Czerepok, Sławomir Elsner, Michał Jankowski, Katarzyna Kozyra, Paweł Książek, Dominik Lejman, Roman Lipski, Piotr Uklański, Urban Art (Marek Pisarsky + Anne Peschken) i Artur Żmijewski.


Bardzo chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o wystawie. W dossier prasowym przeczytałam:Artyści tej wystawy są kosmopolityczni i odzwierciedlają to, co nie jest oczywiste w ich własnej tożsamości. Zamiast ogólników społeczno-naukowych, to co nas czeka w wystawie to obiekty, instalacje, wideo i obrazy, w których artyści z dowcipem i inteligencją zbadali konstrukcje tożsamości z jednej strony i traumatyczne odmowy tożsamości z drugiej”.
To budujące, że polscy artyści nie są zaściankowi, jak również i to, że nie są ogólnikowi. O konstrukcjach tożsamości i traumatycznych odmowach tożsamości nie wspomnę. Jeśli do 13 listopada będę w Berlinie, na pewno wybiorę się na POLISH! Contemporary Art from Poland, chociażby po to, żeby zrozumieć o co chodziło w komunikacie prasowym. 
Na zdjęciu: Hubert Czerepok, Nigdy Nie Będziesz Polakiem (You Will Never Be Polish), 2008, neon, 180x38 cm

No comments:

Post a Comment