28.8.11

Tatuaż Hirst'a na ...?Czego się nie robi dla jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata sztuki i dziewczyny jednego z najbogatszych ludzi Romana Abramovicha?. Z pewnością się nie odmawia. Do zrealizowania trzech okładek do najnowszego projektu, magazynu o modzie i sztuce Garage, Dasha Zhukova zaprosiła elitę artystyczną. Lista jest imponująca i zapierająca dech w piersiach: Damien Hirst, Jeff Koons, Richard Prince, Paul McCarthy, Dinos Chapman, Nick Knight i kreator mody, który został fotografem, Hedi Slimane.

Tematem okładek są tatuaże, a mottem zdanie John'a Baldessari: I will not wear any more boring tattoos (Nie chcę już mieć nudnych tatuaży). Pierwsza okładka, to stworzony przez Dinos Chapman'a, a sfotografowany przez Nick'a Knight'a dom dla lalek, ze sławną topmodelką Lilly Donaldson w środku. Lalka ma na sobie ubrania kreatorów z pierwszej ligi (i oczywiście przyjaciół Dashy) Marc'a Jacobs'a i niezwykle modnej ostatnio Mary Katrantzou.Druga to uśmiechnięty tatuaż Richarda Prince'a. Natomiast trzecia i najbardziej kontrowersyjna to fotografia Heidi Slimane'a, na której widnieje korpus kobiety z zasłonietym łonem przez sticker przedstawiający motyla. Po odlepieniu go będzie można zobaczyć tatuaż wykonany przez słynnego włoskiego tatuatora Mo Coppoletta, a zaprojektowany przez Damiena Hirst'a.
Na zrobienie na swoim łonie dzieła sztuki zgodziła się Shauna Taylor, 23 letnia graficzka. “Byłabym idiotką, gdybym nie wzięła udziału w tym projekcie - wyznała mediom – Mam dzieło sztuki na mojej waginie. Nikt, oprócz mojego dziecka nie będzie mógł powiedzieć, że narodził się poprzez  sztukę”. Kiedy czytałam wyznania Taylor zastanawiałam się, czy za kilkadziesiąt lat nie sprzeda swojego ciała, by pośmiertnie być wypchaną i wystawioną na przyklad w Tate Modern czy MoMA?
Garage, który jest najnowszym dzieckiem Dashy (jej pierwszym projektem była publikacja POP) będzie miał swoją premierę we wrześniu, podczas nowojorskiego Fashion Week. Czekam z niecierpliwościa na relację i zdjęcia z imprezy.


No comments:

Post a Comment