4.8.11

Apnea, projekt duetu Dorota Buczkowska & Przemek DzienisParę tygodni temu pisałam o letnim festiwalu fotografii Alt.+1000 w Rossinière, w Szwajcarii i o tym, że byłam rozczarowana pracami, które tam zobaczyłam.
Oglądając prezentowane portfolia fotografów myślałam o tym, że festiwal byłby idealnym miejscem do przedstawienia wspólnego projektu Doroty Buczkowskiej i Przemka Dzienisa Apnea. Buczkowska jest artystką, która porusza się w takich obszarach jak rzeźba, wideo czy instalacja w przestrzeni, Dzienis jest fotografem. Apnea, to ich kolejny projekt. Został on zrealizowany w okolicach Sierre, w Szwajcarii, gdzie Buczkowska przebywała na rezydencji w ECAV (Ecole Cantonale D'Arts Du Valais). Artystka wprowadziła w górski, surowy pejzaż, przedmioty (obiekty?) uformowane z białego kartonu. Patrząc na fotografie odnosimy wrażenie, że pomięte kawałki kartonu (czy papieru) wpisane w krajobraz stały się swoistą wystawą rzeźby w najmniej oczekiwanych dziewiczych lokalizacjach. 

 
Na koniec dodam, że w zeszłym roku praca Buczkowskiej i Dzienisa została wybrana i widniała na plakacie zapowiadającym tematykę Europy centralnej na Paris Photo.


Na zdjęciach: Dorota Buczkowska & Przemek Dzienis, Apnea, 2010

No comments:

Post a Comment